Życie w Niemczech - Jak zacząć?

Witam wszystkich! Mam problem: Posiadam niemieckie obywatelstwo (mieszkałem tam 10 lat temu) mam 19 lat, zdałem maturę i chciałbym zacząć życie w Niemczech. Czy Państwo niemieckie jest mi w stanie pomóc na początku( z mieszkaniem itd)? Chciałbym na początku poznać lepiej niemiecki, czyli pójść na kurs (choć komunikatywnie znam)? Jakie dacie mi wskazówki na start? Czy mogę ubiegać się o mieszkanie?

2014-07-17 00:00:00

Życie w Niemczech - Jak zacząć?


Odpowiedzi:

 

RE:Życie w Niemczech - Jak zacząć?

hej, jestem troszke w odobnej sytuacji tez mam obywatelstwo przyjechalam tutaj okolo pol roku temu z tym ze do rodziny. Ale poszlismy wszystkie formalnosci zalatwic meldunek i zameldowalam sie w JOB CENTER tam przyznali mi niecale 400 na zycie a w miedzy czasie moglam znalesc sobie mieszkanie i do 400e by mi za nie zaplacili i wyslali na kurs jezyka bo wola zebys umiala dobrze jezyk a nie komunikatywnie jesli chcesz tutaj siedziec i pracowac. No a z czasem wiadomo praca wtey tez sa rozne zapomogi jesli malo zarabiasz. Ja akurat skorzystalam 4 miesiace bo potem poszlam do pracy na kurs nie zdazyla sie zalapac bo zaczelam w czerwcu a w sierpniu mialam zaczac kurs. a wiec juz mi sie nic nie nalezy sama musze sobie wszystko oplacac skoro mam prace.

2014-07-20 00:00:00

ania

 

RE:Życie w Niemczech - Jak zacząć?

Witam,

w Trier jestem wstanie pomoc z praca oraz zakwaterowaniem na pierwszy okres. Pracuje w biurze posredniczacym. Jesli jestescie zainteresowani prosze o kontakt.
Mieszkam tu od 2 lat z trojka dzieci i ta firma mi tez bardzo pomogla.

pozdrawiam

Alicja Konwerska

alicja.konwerska@trier-zeitarbeit.de

2014-09-16 00:00:00

Alicja Konwerska


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt