Zwolniony z pracy czy tak można?

Witam forumowiczów.
Opiszę krótko sytuację mojego kolegi: wrócił on z pracy z niemiec tydzień przed dniem zmarłych, jego kolega który wracał kilka dni po nim dostał informację od niemieckiego szefa że mój kolega został zwolniony i przekazał mu jego rozliczenie.
Dwa dni po powrocie do pl. mój kolega terafił do szpitala w pl. i teraz jest kłopot bo nie wiadomo co robić, jakie dokumenty musi mieć z niemiec żeby zarejestrować się w urzędzie pracy i ewentualnie dostać zasiłek tu w polsce?
Facet nie szasta kasą ma 4 dzieci i niepracującą żonę, więc jest dość nieciekawa sprawa. Nie ma on też tutaj ubezpieczenia. W tej niemieckiej firmie pracował od 5 lat, pracuje tam też więcej niż 10 polaków więc jak znalazłem w necie nie można go ot tak zwolnić

2013-11-13 00:00:00

Robert


Odpowiedzi:

 

RE:Zwolniony z pracy czy tak można?

jezeli nikogo nie pobil w pracy, nic nie ukradl i nie poposzedl na urlop bez zezwolenia to nie powinien go natychmiastowo zwolnic. na odwolanie sie do sadu pracy kolega ma tydzien lub 2

2013-11-13 00:00:00

Ä

 

RE:Zwolniony z pracy czy tak można?

nie chce mi się wierzyć, że został od tak zwolniony

2013-11-26 00:00:00

 

RE:Zwolniony z pracy czy tak można?

Po pierwsze zwolnienie z pracy musi byc pisemne. Po drugie liczy sie w momencie otrzymania. Uwaga: moze byc wyslane na aktualny adres niemiecki pracownik jest zobowiazany do zadbania o swoja poczte. Zwolniony musi w ciagu 3 dni zglosic sie do arbeitsamtu. Jesli nie mogl bo byl chory musi napisac do urzedu i wyslac zwolnienie rowniez musi natychmiast poibnfotmowac kade chorych. Jesli osoba chora zostala zwolniona to otrzymuje do czasu zakonczenia pracy ( minimum miesiac czasu) pensje a jesli nadal jest chora po ustaniu stosunku pracy- krankengeld z kasy chorych. A wiec prosze nie robic z siebie ofiary tylko dzialac.

2013-12-04 00:00:00

Zwolnienie


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt