Zmiana obywatelstwa na niemieckie- bardzo proszę o pomoc !

Witam!
Bardzo proszę o pomoc w związku z możliwością zmiany obywatelstwa na niemieckie.
Sytuacja wygląda tak.Mój pradziadek był niemcem.Posiadam jego niemiecki akt zgonu.Dowiedzuałem się że obywatelstwo można ponoć ustanowić do piątego pokolenia...
Czy w zaistniałej sytuacji jest możliwość zmiany obywatelstwa ? Zależy mi na zdaniu osób ogarniętych w temacie.
No i jeśli uda mi się uzyskać obywatelstwo ,to czy prawdą jest ,że nowy obywatel(na podstawie pochodzenia) otrzymuje możliwość uczestniczenia w 9 miesi€cznym kursie niemieckiego 8godz/ dziennie i dostaje wynagrodzenie miesięczne za uczestnictwo w kursie ?
Bardzo byłbym wdzieczny za każdą odpowiedz,gdyż mam takue informacje od mojej ciotki i chciałbym się zorientować czy to wszystko faktycznie tak wygląda.
Z góry dziękuję.

2015-06-15 00:00:00


Odpowiedzi:

 

RE:Zmiana obywatelstwa na niemieckie- bardzo proszę o pomoc !

Pierwszy x o takim czyms slysze

2015-06-16 00:00:00

Jla

 

RE:Zmiana obywatelstwa na niemieckie- bardzo proszę o pomoc !

Sam akt zgonu to malo musza byc akty urodzenia i slubu wszstkich do pokolenia pradziatka i z tym musisz udac sie do ambasady i skladac wniosek o staranie przynania sie obywatelsta trwa to ok 2 lat wszystko wypelnia sie w jezyku niemieckim. Jesli juz bedziesz miec pochodzenie to musisz strac sie w niemczech o bezrobotne i odbywac spotkania w urzedach i odpowiadac na pytania dlaczego przyjechalas do niemiec i dlaczego itp. Jesli natomiast masz jakis majatek lub pracujesz to i tak twoj wniosek bedzie odzucony, szkoda czasu. Jest mozliwosc samemu na kurs kosztuje on 800Euro i jesli zdasz za pierwszym razem to polowa jest zwraca przez niemieckie panstwo.Kurs trwa polroku i jest okolo 600 godzin.

2015-06-17 00:00:00

 

RE:Zmiana obywatelstwa na niemieckie- bardzo proszę o pomoc !

Witam ,pomagam wzmianie obywatelstwa na niemieckie.

2015-08-01 00:00:00

ludwigb

 

RE:Zmiana obywatelstwa na niemieckie- bardzo proszę o pomoc !

Dostalem obywatelstwo (Staatsangehörigkeitsausweis) po pradziadku, ktory urodzil sie w Niemczech w 1900, w latach 20-tych wyemigrowal do Polski i tam zmarl. Ani moj dziadek, ani ojciec nigdy nie mieli obywatelstwa niemieckiego. Jesli chcesz dowiesc swojego niemieckiego pochodzenia od pradziadka, musisz zdobyc: akt urodzenia, slubu i zgonu pradziadka, dziadka i ojca (akty zgonu, jesli nie zyja), Twoj akt urodzenia. W moim przypadku to wystrczylo, choc czekalem ponad 4 lata. Musisz sie przygotowac na opieszalosc niemieckich urzednikow, niestety. Zycze powodzenia.

2015-11-30 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt