Wyjazd na stałe do Niemiec

Witam wszystkich:)

Mam kilka pytan do Was i bardzo prosze o pomoc...
Otoz planuje wraz z mezem wyjechac na stale do Niemiec(jestem w trakcie oczekiwania po wczesniejszym kontakcie z firma na Vorstellungsgesprach)ja posiadam niemieckie obywatelstwo.Chcielibysmy z mezem aby on poszedl na sprachkurs(ja biegle posluguje sie j.niemieckim) no a ja odrazu do pracy...bardzo prosze o rade,od czego mam zaczac po przyjezdzie do niemiec,gdzie sie udac?wiem,ze potrzebuje meldunek aby wynajac mieszkanie itd...czy istnieje mozliwosc ze arbeitsamt wysle mojego meza na kurs i jesli bede sama pracowala mozemy liczyc na jakas pomoc z ich strony(wiem,ze to zapewno zalezne wszystko jest od dochodow)bardzo prosze o udzielenie jakiejkolwiek informacji(nie błednej oczywiscie)za co z gory dziekuje i pozdrawiam!

2012-09-08 00:00:00

Wyjazd na stałe do Niemiec


Odpowiedzi:

 

RE:Wyjazd na stałe do Niemiec

Witaj,
ja radziłabym najpierw wynająć mieszkanie,
do tego potrzebujesz zaświadczenia, że pracujesz, wtedy z wynajęciem nie będzie problemu (możesz się też zapisać na mieszkanie socjalne ale to trochę trwa w zależności od miasta pewnie), potem idziesz po papierki na pobyt ( obecnie bezterminowy), arbeitsamt nie finansuje niestety kursów wszystko na własną rękę..

2012-09-10 00:00:00

Alitali

 

RE:Wyjazd na stałe do Niemiec

Witam!
A czy może ktoś polecić jakiś dobry kurs języka niemieckiego, szkołe ;lub może osobę prywatną która udziela lekcji. Znam podstawy, ale sporo zapomniałam. Zależy mi na dość szybkiej nauce języka. Będę wdzięczna za każdą podpowiedż lub nr telefonu, bo nie wiem za bardzo gdzie się udać...
Pozdrawia i z góry dziękuję,
Iza!

2012-09-11 00:00:00

 

RE:Wyjazd na stałe do Niemiec

Dodam chodzi o Frankfurt am Main :)

2012-09-11 00:00:00

 

RE:Wyjazd na stałe do Niemiec

Jak udasz się do ratusza znajdziesz tam mnóstwo ulotek,
u mnie np. jest wydawana co roku gruba ksiazka ze wszystkimi kursami naukami szkoleniami, czego sobie dusza zapragnie

2012-09-12 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt