Umschulung

Witam. A więc tak mam 34lata i mój dyplom (pracownik socjalny) został w moim landzie (Mecklenburg-Vorpommern) Nie zaakceptowany. Muszę zrobić nowy zawód i tu jest problem. Chciałam zrobić Umschulung als Kauffrau fur Buromanagment- AfA nie zgodziło się ,twierdząc że jest za dużo ludzi po takim kierunku i za mało ofert pracy dla takich ludzi. Potem chciałam zrobić Umschulung als Steuerfachangestellte - Pani z urzędu pracy nie była zadowolona z mojego wyboru i wysyła mnie na kurs orientacyjny jaki zawód chce wykonywać, jak pisać cv. Ja wiem jakiego zawodu chce się uczyć ale AfA nie chce za ten kurs zapłacić. W Polsce miałam 6 miesięcy stażu w urzędzie skarbowym. Wiem że mogę jeszcze zrobić Ausbildung ale kto przyjmie 34latke do biura na naukę, nie wspominając o tym iż musiałbym chodzić do szkoły z 16 latkami. I teraz pytanie. Czy mam możliwość dostać z innego źródła pomoc przy sfinansowaniu takiego kursu? Nie korzystam z socjalu, mój mąż pracuje, Czy są jakieś bezpłatne szkoły lub z symbolicznymi opłatami w których mogę zrobić taki zawód jak Steuerfachangestellte? Wszędzie gdzie pytam odsyłają mnie do AfA a tam mają mnie głęboko. Pozdrawiam Aneta

2017-11-21 14:09:20

AfA nie chce zapłacić za Umschulung


Odpowiedzi:

 

RE:Umschulung

Niestety niemcy sa i zawsze byli zlosliwym narodem. Jedyne co mi przychodzi do glowy to Bafög, ale o ile wiem to pozyczka z bardzo malym oprocentowaniem i z mozliwoscia splaty po wielu latach. Poza tym bylo jeszcze male, jednorazowe dofinansowanie przez panstwo ok 500€. Nadaj w Google: Finanzierung, Ausbildung. Pozdrawiam

2017-11-28 10:28:36

odp


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt