transfer z Niemiec

Witam,
Zamierzam wyjechac z Niemiec i szukac w Polsce pracy. Chce wnioskowac o transfer zasilku do pL ale wiem, ze jest on przydzielany na 3 miesiace. Czy ktos moze orientuje sie co dalej jesli nie wroce po tych 3 miesiacach? Wiem, ze wykresla mnie z niemieckiego UP, ale czy to oznacza ze bede juz tylko do dyspozycji polskiego urzedu pracy? Bo nie chcialabym miec pozniej problemow z niemieckim urzedem....


Drugie pytanie: Jestem w TKK (poniewaz jeszcze pracuje) i czy powinnam sie sama jakos do nich zglosic czy jest to automatyczne po tym gdy moja umowa o prace zostanie wypowiedziana??

Mial ktos podobna sytuacje?
Planuje wrocic i w zasadzie juz sie sama pogubilam we wszelkich formalnosciach jakie musze tu zalatwic zeby miec spokoj w glowie.

Bede wdzieczna za wszelkie pomocne informacje.


2013-11-12 00:00:00

Lu


Odpowiedzi:

 

RE:transfer z Niemiec

do krankenkasse zglosi sie pracodawca. Ubezpieczona bedziesz jeszcze jeden miesiac po wygasnieciu umowy o prace

2013-11-17 00:00:00

Carol

 

RE:transfer z Niemiec

Witaj jak najbardziej otrzymasz transfer pieniazkow do Polski na okres 3 miesięcy potem jesli masz kogos kto zotanie w de może zalatwic Tobie jeszcze na 3 miesiące,lacznie w ciezszychg przypadkach transfer możne trwac do pol roku.Jesli chodzi o ubezpieczenie..zostaje ono automatycznie zlikwidowane ale najpierw wysla Tobie wiadomość ,ze ten i ten nie oplaca już Twoich składek i jesli chcesz sam kontynuowac to musisz im to zglosic,jesli nie zgłosisz to vorbei.

2013-11-29 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt