Świadczenia z tytułu ciąży

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Zwracam się z prośbą o poradę odnośnie świadczeń w okresie ciąży jak i po porodzie dla matki tudzież rodziców...

Otóż moja sytuacja wygląda następująco... Od lipca pracuję w jednej z dość dobrze prosperujących firm oczywiście przez Zeitarbeit. Moja pensja netto waha się od 920 do 980 euro. W kwietniu obowiązuje mnie już 6 tygodniowy okres ochronny( sam poród w końcu maja), przy czym otrzymałam gwarancję zatrudnienia po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Mąż zarabia 1450 euro netto. Wobec powyższego bardzo proszę o udzielenie nam informacji czy w naszej sytuacji możemy ubiegać się o jakieś świadczenia z tytułu urodzenia dziecka poza Kindergeld, bo szczerze to w internecie jest ogrom informacji, jednak po ich przeczytaniu robi się mały młynek w głowie... Dodam również,że język niemiecki nie stanowi żadnej bariery. Jeżeli istnieją jakieś instytucje pomagające finansowo, a my spełniamy potencjalne warunki to dlaczego nie skorzystać ? ;) Jednocześnie dziękuję za każdą odpowiedzieć nawiązujący do mojego postu.

pozdrawiam ;)

2015-03-14 00:00:00

iness28


Odpowiedzi:


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt