pytanie o narodowosc dziecka

Witam. Od dawna nosze sie z zadaniem tego pytania na jakims forum. Mieszkamy z mężem w Niemczech, mąż nie jest Polakiem ani Niemcem. Oczekujemy dziecka (6mies). Bardzo niepokoi mnie pytanie (niestety pytałam różnych osób i otrzymywałam bardzo różne odpowiedzi) o to, czy wogole zapytają nas jakiej chcemy narodowości dla dziecka ',czy też automatycznie , skoro urodzone w Niemczech, będzie miało niemiecka narodowośc. Tego ostatniego naturalnie chce uniknąć.. Czy ktoś był w podobnej sytuacji lub zna odpowiedź? Pozdrawiam

2021-04-08 17:26:14

magg


Odpowiedzi:

 

RE:pytanie o narodowosc dziecka

Narodowosc czy pochodzenie dziedziczy się po rodzinach. Obywatelstwo można nabyć dowolne, w tym przypadku nabycie obywatelstwa z racji urodzenia dziecka w danym kraju. Tak więc człowiek może być Polakiem posiadającym niemieckie obywatelstwo, nie zmieni to jego narodowości czy też przynależności do pewnej nacji. W tym kraju pełno Turków z niemieckim obywatelstwem, nie znaczy to że Turek przestaje być turkiem, tudzież jak w naszym przypadku Polakiem. Dziś człowiek ma niemieckie papiery jutro włoskie, a pojutrze norweskie... ale Polak pozostanie Polakiem. Raz się urodził i taki też umrze. Pozdrawiam

2021-07-03 10:19:30

Odpowiedź


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt