Przesiedlenie do Niemiec

Witam serdecznie:-)

Mam pytanie odnośnie,przesiedlenia na pochodzenie do Niemiec. Mój mąż ma pochodzenie niemieckie,niemiecki paszport i Staatsangehorigkeitsausweis. Pracuje w firmie oddalonej od Betzdorf o 10km. Ja i syn(15lat) mieszkamy w Polsce.Chcemy się przenieść na stałe do Niemiec. Nasz syn od 8 roku życia trenuje pływanie,gra w piłkę nożną, piłkę ręczną, próbuje również swoich sił w lekkiejatletyce,wyniki ma dobre.Chcielibyśmy w Niemczech dać Go do szkoły sportowej.
Jakie dodatkowe dokumenty musimy załatwić.Co trzeba załatwić,żeby dziecko mogło pójśc dalej w kierunku sportu w Niemczech,jak wygląda tam system szkolnictwa? Syn słabo zna Niemiecki.Jego marzeniem jest zostać wojskowym,czy kończąc Realschule może pracować w wojsku? Proszę o wszelkie możliwe informacje na temat przesiedleń,systemu szkolnictwa jakie obowiązuje w Betzdorf.
Z góry dziękuję,będę wdzięczna za każdą informację.

2012-03-05 00:00:00

Halina


Odpowiedzi:

 

RE:Przesiedlenie do Niemiec

Najlepiej zapytac sie w szkole sportowej co potrzebuja.

Po Realschule moze zostać nawet podoficerem.(Po hauptschule tez idzie dostac sie do bundeswehry ale np. podoficerem zostac juz sie nie da wtedy pozostaja tylko te najnizsze stopnie wojskowe)

2012-03-06 00:00:00

J.


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt