Przeprowadzka do Niemiec

Cześć.

Nazywam się Damian, mam 25 lat. Aktualnie mieszkam w jednym z średniej wielkości miast w centralnej Polsce.

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł wyjazdu do Niemiec, celem stałego pobytu. Mieszka tam moja rodzina (dziadkowie) którzy przebywają na stałe w Berlinie.

Owszem, w miejscu gdzie mieszkam mam stałą posadę jak i rodzinę. Jednak płatność za pracę jest średnia, jak również mam chęć poznać uroki życia w wielkim mieście.

Początkowo miałbym gdzie mieszkać, zamieszkując razem z rodziną, jednak z czasem chciałbym wynająć jakieś nieduże mieszkanie.

Tutaj pojawiają się kluczowe pytania:

1. Trochę odstrasza mnie napływ ostatnimi czasy dużej ilości imigrantów. Czy jest to dokuczliwe w życiu codziennym, czy może raczej nie zauważa się tego w praktyce?

2. Jak wygląda sprawa ofert pracy, czy nie ma większych problemów ze znalezieniem czegoś ciekawego? Lubuję się w elektronice, i dość dobrze czuję się w tej profesji.

3. Czy da się wyżyć z najniższej dostępnej pensji? Mam tu na myśli koszty wynajęcia mieszkania, wyżywienia jak i obowiązkowych podatków?

4. Czy ciężko o nawiązanie nowych znajomości wśród rodaków za granicą? Mam tu na myśli głównię Polonię w Berlinie.

5. Jak wygląda sprawa "zielonej plakietki" dla samochodów z gazem. Słyszałem pogłoski, że samochody z instalacją LPG są w stanie uzyskać zieloną plakietkę, nawet pomimo nie spełniania norm Euro-1. Czy to prawda?

Wiem, że podobnych pytań przewinęły się już dziesiątki lub setki, jednak chciałbym aby ten przypadek pytań został rozpatrzony indywidualnie. :)

Pozdrawiam serdecznie, Damian.

2015-10-08 00:00:00

Czy jest sens wyjeżdżać?


Odpowiedzi:

 

RE:Przeprowadzka do Niemiec

z tego co wiem to LPG Euro 3 dostanie plakietke (przynajmniej w köln). Euro1 niewiem

2015-10-11 00:00:00

Nazwa


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt