Pracownicy agencji pracy maja większe zarobki, DLACZEGO?

Witam. 7 miesięcy pracowałem w firmie jako pracownik logistyczny, przez agencje niemiecką I miałem składki odprowadzane w Niemczech, warunki również niemieckie. Dostałem propozycję przejścia bezpośrednio pod firmę w której pracowałem już 7 miesięcy. Podpisałem umowę i pracuje już ponad rok na umowie niemieckiej bez żadnych agencji bezpośrednio pod firmą.. Dlaczego wszyscy pracownicy z agencji pracy NIEMIECKICH, na warunkach niemieckich zarabiają więcej niż wszyscy pracownicy którzy pracują bezpośrednio pod firmą niemiecką? Nawet ludzie którzy urodzili się w Niemczech zarabiają mniej niż Polak który przyjeżdża sobie przez agencje do nas pracować I zarabia około 500€ więcej I ma zapłacone mieszkanie. A my musimy opłacac wszystko. Mamy mniejsza stawkę I musimy pracować cały miesiąc bo mamy wynagrodzenie miesięczne. A agencje maja płacone za godzinę, I pracują np 152h w miesiącu a reszta na Zeitkonto. Maja pełno dodatków i wgl. Dlaczego tak jest?

2017-11-10 07:39:09

mslavko


Odpowiedzi:

 

RE:Pracownicy agencji pracy maja większe zarobki, DLACZEGO?

Może agencja doplaca

2017-11-12 07:58:06

 

RE:Pracownicy agencji pracy maja większe zarobki, DLACZEGO?

To jest niemożliwe, u nas w firmie my pracując bezpośrednio pod firmą mamy zarobki max 1200€ netto, około 8€/h brutto. I mamy umowę na dwa lata. Pracownicy agencji maja ponad 10€/h brutto plus opłacone mieszkania, dodatki na paliwo itp. My niby mamy lepiej pod firmą bo mamy stałą pracę. A prawda jest taka że niektórzy z agencji pracują już po półtorej roku i nikt ich nawet nie pyta o przejście pod firmę...

2017-11-16 10:50:11

Pablo


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt