Podatki firma niemcy

Witam. Mieszkam w Niemczech od niedawna, ale w dalszym ciągu posiadam sklep internetowy w Polsce.
Tam mam firmę i płacę VAT i 19% podatek liniowy. W przyszłym roku będę składał deklarację za podatek
dochodwy w Niemczech. Ja tu nie zarabiam więc moje dochody będą niskie, natomiast będę musiał wykazać
bardzo duży dochód z zagranicy czyli z Polskiej firmy. Dochód na pewno dostanie się na najwyższą skalę
podatku dochodego 42 %. Wiem że z zasady o podwójnym opodatkowaniu, nie będę płacił za to podaku w Niemczech,
bo muszę zapłacić podatek liniowy w firmie Niemieckiej ALE !, wiem że w Polsce się dopłaca !

Np. jeżeli w Niemczech zapłaciłem 2000eur podatku na podstawie 14 % opodatkowania, a w Polsce
na podstawie ich skali zapłacił bym 2500 eur podatku, to muszę dopłacić jeszcze 500 euro w Polsce.
( ustawa o podwójnym opodatkowaniu zwalnia jedynie z tego co się zapłaciło za granicą, nic więcej )

Podobno w Niemczech jest inaczej i w muszę tylko wykazać dochód z zaagranicy, wykazać
że zapłaciłem za to podatek w Polsce i to wszystko. Podobno ale nie jestem pewny.

Proszę powiedzieć jak to jest, oraz powiedzieć jak wygląda sprawa z Ubezpieczeniem, bo z tego
co wiem to w Niemczech też to działa na zasadzie skali wysokości zarobków. Jeżeli wykaże
wysoki dochód z zagranicy ( Z polski z kraju UE ) czy nie będę musiał płacić bardzo wysokiego podatku ?


Proszę o pomoc
Pozdrawiam

2015-08-25 00:00:00

podatki firma niemcy


Odpowiedzi:


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt