Obywatelstwo

Witam...Wiem ze gdzies to juz poniekad bylo ale chialabym sie upewnic.
Mam pochodzenie niemieckie ze strony ojca i calej jego rodziny. Mieszkalismy w bylym Ostpreusen a potem rodzice i rodzenstwo wyjechali do Niemiec gdzie otrzymali obywatelstwo.Posiadam wszystkie niezbedne dokumenty.Moj ojciec juz nie zyje ale juz kilka lat temu zlozyl moje dokumenty i moglam sie zdecydowac na zamieszkanie w Bremen. Nie bardzo tego chcialam ale teraz zmienilam zdanie. Mieszka tam prawie cala moja rodzina choc akurat nie bardzo moge na nich liczyc w tym temacie. Obecnie mieszkam w UK ale po wielu latach stwierdzilam ze to jednak nie moje klimaty. Wiem ze jestesmy w Unii i mozna zamieszkac gdzie sie chce ale tak sobie mysle ze obywatelstwo moze mi to ulatwic.Czy ktos z was moglby podpowiedziec czy moge na odleglosc zlozyc dokumenty w miedzyczasie odswierzajac jezyk no i czego i po jakim czasie moge sie spodziewac otrzymujac obywatelstwo. Czy prawda jest ze bede mogla liczyc na mieszkanie i w tym czasie szukac pracy? Nie licze na zasilki itp bo pieniadze mam aczkolwiek trudno wynajac mieszkanie bez pracy. Czy otrzymujac obywatelstwo z pochodzenia musze zdawac egzamin? Bardzo zalezy mi na odpowiedzi najlepiej krok po kroku :-)

2015-09-10 00:00:00

hophop


Odpowiedzi:

 

RE:Obywatelstwo

zglos sie do niemieckiego konsulatu w UK

2015-11-20 00:00:00

 

RE:Obywatelstwo

Na odleglosc wniosek sklada sie w Köln (mozna wyslac poczta), wniosek otrzymasz w kazdej placowce dyplomatycznej Niemiec.

Jesli zostaniesz uznana: deutsche Staatsangehörige, nie zdajesz zadnych egzaminow. Egzaminy (nietrudne zreszta) zdaja osoby UBIEGAJACE sie o niemieckie obywatelstwo, Niemiec z pochodzenia zadnym egzaminom nie podlega (gdyz zgodnie z Konstytucja-JEST Niemcem).

Pozdro

2015-11-30 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt