Obowiązek przerejestrowania samochodu PL -> DE

Witam, mam trochę nietypowy problem z autem, od niedawana wynajmuję mieszkanie w Guben gdzie jestem również zameldowany, pracuję po Polskiej stronie w Gubinie, samochodem codziennie dojeżdżam do pracy, czy muszę przerejestrować auto czy może zostać na polskich tablicach. Nadmienię, że posiadam również Polski meldunek u rodziców w Gubinie. Z góry dziękuje za info Niemieccy sąsiedzi sugerują obowiązek przerejestrowania samochodu na niemieckie tablice. Trochę mi się t nie uśmiecha ze względu na koszty ubezpieczenia oraz podatku drogowego Pozdrawiam Norbert

2018-09-24 14:22:59

Obowiązek przerejestrowania samochodu PL -> DE


Odpowiedzi:

 

RE:Obowiązek przerejestrowania samochodu PL -> DE

Zgodnie z niemieckimi przepisami obywatel państwa członkowskiego Unii Europejskiej, którego miejscem stałego pobytu (przekraczającego jeden rok) są Niemcy powinien przerejestrować pojazd na niemieckie numery rejestracyjne. Nie przerejestrowanie samochodu ciągnie za sobą nieuniknione koszta min. konieczność powrotu do kraju w celu przeprowadzenia badania technicznego. Biorąc pod uwagę obecne ceny paliwa sam dojazd wiążę się już z większymi kosztami. Słusznie zwrócił Pan uwagę na stronę finansową tego „zabiegu”. Przerejestrowanie samochodu nie jest również małym wydatkiem. Jeżeli jedynka planuję Pan na dłuższy okres zostać poza granicami RP, radziłabym Panu przerejestrowanie samochodu. Mam nadziej, że moja odpowiedź chociaż w pewnym stopniu będzie dla Pana pomocna. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

2018-10-02 07:46:07

Przerejestrowanie samochodu. Czy to konieczne?!


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt