mieszkanie socjalne

Witam w niemczech w kassel mieszkam z mężem u kuzynki chcemy tu zostać na stałe. Mam obywatelstwo niemieckie chce sie starać o mieszkanie socjalne mój mąz nie ma obywatelstwa czy dostaniemy mieszkanie jesli nie mamy pracy? jaka kwote zasiłku mozemy dostać i jakie mieszkanie mamy szukac wiem że bez meldunku nic nie zrobimy musimy znależ kogos kto nas zamelduje.co trzeba zrobić żeby dostać zasiłek? chcemy iśc do szkoly uczyć się języka

2013-10-28 00:00:00

M.


Odpowiedzi:

 

RE:mieszkanie socjalne

z mieszkaniem bez pracy bedzie trudno, zasilek to harz4 okolo 350 Euro. Lepiej najpierw szukac pracy to mieszkanie bedzie latwiej znajsc jesli sie przynajmniej ma umowe o prace, jeszcze lepiej miec paski z wyplaty.

2013-10-29 00:00:00

x

 

RE:mieszkanie socjalne

Jezeli masz obywatelstwo to juz jest połowa sukcesu.Musu was kuzynka zameldować isc z wami do Arbeitsamtu złożyć odpowiednie wnioski na przyznanie pieniędzy.Twoj małżonek dostanie dopiero pieniądze po 3 miesiącach dostaniecie zasiłek opłaca wam mieszkanie i pokryją szkole ( Sprachkurs ) Zycze powodzenia :-)

2013-12-09 00:00:00

 

RE:RE:mieszkanie socjalne

Nie rozumiem dlaczego wypisujesz takie bzdury dziwczyna skoro ma pochedzenie to należy jej sue zasiłek + mieszkanie maź dostanie dopiero po upływie 3 miesięcy pieniądze.Jezeli macie tu kogoś to radzę isc do arbeitsamtu oni wszystko tam powiedzą dadzą odpowiednie wnioski.Nie wszyscy tu piszą prawdę.Ja to przeszlem bo byłem w tej samej sytuacji..

2013-12-09 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt