konto w sparkasse

Parę tygodni temu przyjechałam do Niemiec z zamiarem pracy tutaj, ale inaczej wszystko się ułożyło. Jednak wcześniej byłam w Sparkasse założyć konto. Nie znam niemieckiego, byłam tam z takim panem Niemcem. Pani z banku dała mi do podpisu jakąś kartkę i było po wszystkim. Po tygodniu na mój adres zameldowania przyszły papiery do podpisu:

1. Antrag auf Eroffnung eines Girokontos

2. Unterschriftskarte

3. Ubermittlung von Daten an die SCHUFA

4. Sondervereinbarung

5. Kartenantrag

Ja jednak już wiedziałam, że nie chcę tego konta i że wracam do Polski. Niedoszła szefowa powiedziała mi, że mogę nie odsyłać tych papierów i konto zostanie zlikwidowane. Tak też zrobiłam. Jednak zaraz przyszła jeszcze karta i PIN. Nie wiem teraz co o tym myśleć, czy czasami nie będą jakieś konsekwencje z tytułu otrzymania tej karty. Proszę napisać mi czy mam coś dalej robić, bo nie mam pojęcia i nie znam języka. Nie ma kto mi pomóc.

W tych pismach co dostałam było coś takiego m.in.:

"Bitte geben Sie uns die beigefugten Unterlagen schnellstmoglich zuruck. Sofern wier innerhalb der nachsten 10 Tage kein Rucklauf feststellen konnen, werden wir das Konto wieder loschen. Jegliche Art von Einzahlungen und Verfugungen sind erst nach Ruckgabe der Unterlagen moglich."

Ja zrozumiałam, że konto wygaśnie jeśli nie odeślę tych papierów podpisanych przeze mnie. Ale co z tą kartą, czy będą jakieś koszty?

Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna.

2013-09-14 00:00:00

iwona


Odpowiedzi:

 

RE:konto w sparkasse

Jeśli się nie zgłosisz w ciagu 10 dni konto zostanie skasowane. Co do karty , nie napisano czy będą koszty.Podejrzewam że nie. To tylko kawałek plastiku, bez potwierdzenia otwarcia konta nie wiele sie przyda. Więc kosztów też nie naliczą.

2013-09-17 00:00:00

 

RE:konto w sparkasse

Prosze poprostu oddac karte tak bedzie najlepiej. w niemczech niekiedy po 20-latach domagaja sie jakiegos zwrotu.Pozdrawiam

2013-09-25 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt