Firma w Niemczech a działaność w Polsce

Witamy wszystkich serdecznie

Piszę w imieniu swoim jak i mojej połówki.

Chcemy za jakiś czas przenieść się do Niemiec i tam zamieszkać. To za około 1-2 lata.

Jednakże obecna sytuacja wymusza na nas już teraz, abyśmy założyli firmę a najlepiej właśnie w Niemczech (skoro i tak tam chcemy prowadzić działalność).

Otóż mój pracodawca zatrudnia mnie w oparciu o umowę zlecenie. Co w ogóle mi się nie opłaca i nie kalkuluję.

Ja nie mogę założyć działalności, gdyż miałem własną firmę 4,5 roku temu. Aby móc płacić niższy zus, musiałbym jeszcze czekać do stycznia 2015 roku (okres karencji 60 miesięcy).

Mój pracodawca nie zgadza się na podpisanie umowy z moją partnerką (która mogłaby założyć własną firmę - z nikim zusem) i zatrudnić mnie na 1/8 etatu.

Zatem najlepszą opcją jest firma w Niemczech. Tylko jeszcze nie wiemy co i jak najlepiej. Czy lepiej zrobić przedsiębiorstwo 2 osobowe. Czy lepiej 2 osobne przedsiębiorstwa a później przekształcić to w spółkę. Nie mamy własnego kapitału do wkładu w firmę. Zależy nam na jak najniższych opłatach (opłaty za faktyczny przychód a nie nie zryczałtowany). Nie interesuje nas płacenie zusu i podatku w Polsce. Możemy też wymeldować się z Polski.

Prosimy o poradę co najlepiej wybrać i jak to zrobić krok po kroku. Jak farma jest najkorzystniejsza. Czekamy na odpowiedzi. :)

2014-04-09 00:00:00

Firma w Niemczech a działaność w Polsce


Odpowiedzi:

 

RE:Firma w Niemczech a działaność w Polsce

Jezeli to jeszcze jest aktualne, chetnie moge Panstwu poradzic najlepsza dla Panstwa forme dzialalnosci w niemczech jak i pomoc w zalozeniu firmy w niemczech. Mail: bjd@rechtsfokus.de

2014-06-09 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt