Edukacja w niemczech

Witam, Mam na Imie Artur i mam 18 lat. W Niemczech jestem od lutego 2015, pracuje i mieszkam w Sachsen.
W Polsce uczlem sie w Technikum na profilu Logistycznym. W 3 (z 4, technikum 4letnie) roku mojej edukacji przenioslem sie tutaj.
Oznacza to ze moja edukacja nie jest zakonczona a z edukacja podstawowa nigdzie nie znajde pracy.
Stad tez moje pytania.
1. Czy musze udac sie do BAMF-u i tam wybrac pomiedzy intergrationskurs i ausbildung czy moge od razu starac sie do szkoly?
2. Jaki typ szkoly jest dla mnie odpowiedni? Tj. w Polsce uczylem sie w technikum wiec teraz powinienem uczyc sie w Fachhochschule (moge zaczac od 1szej klasy)?
3. Ile trwa integrationskurs?
4. Czy podczas nauki w np. Fachhochschule mozna podjac gdzies prace (na umowe, ponadto czytalem ze uczac sie w FHS. odbiera sie 'praktyki' ktore trwaja przez caly okres edukacji ale nie jestem tego pewien), czy bedzie mi to odgornie zabronione?

Jest mi to bardzo pilnie potrzebne bo rok szkolny niedlugo sie zaczyna a ja nie wiem czy sie zwolnic czy pracowac dalej, nie chce miec kolejnego roku w plecy.

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

2015-08-03 00:00:00

Edukacja w niemczech


Odpowiedzi:


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt