CZUJĘ SIĘ OSZUKIWANY-UPOKORZONY PRZEZ FIRMĘ POŚREDNICZĄCĄ

Pracuję w firmie pośredniczącej która wypożycza mnie innej firmie ciągle przez 9 miesięcy bez trzech dni. Zarabiam 11,50 euro na godzinę. Gdybym przepracował pełne 9 miesięcy w firmie do której mnie wyporzyczają, ustawowo firma musiała by mi płacić tyle ile zarabia niemiecki pracownik na tym samym stanowisku, w moim przypadku 18 euro. Nagle trzy dni przed końcem tych dziewięciu miesięcy pośrednik mówi, nie możesz pracować dalej w tej samej firmie, wypożyczymy cię za tydzień innej firmie, ty tymczasem jedź do domu. Coś mi się tu nie dodaje, może wiecie coś na ten temat. Piszcie na andrzej.b-bautech@o2.pl, będę wdzięczny za pomoc.

2018-01-29 14:33:32

Andrzej


Odpowiedzi:

 

RE:CZUJĘ SIĘ OSZUKIWANY-UPOKORZONY PRZEZ FIRMĘ POŚREDNICZĄCĄ

witam, to jest normalne w D., a kazdy przyjezdzajac tutaj mysli, ze zlapal Boga za nogi. Niewolnictwo, oszustwo, zlodziejstwo jeszcze wieksze niz w Polsce. Jak niewalczysz, to bedziesz upokorzonym niewolnikiem, a jak walczysz, to cie wywala. Jesli twoja sytuacja sie powtarza, to powiedz im to

2018-03-06 08:40:06

Odp

 

RE:CZUJĘ SIĘ OSZUKIWANY-UPOKORZONY PRZEZ FIRMĘ POŚREDNICZĄCĄ

witam, to jest normalne w D., a kazdy przyjezdzajac tutaj mysli, ze zlapal Boga za nogi. Niewolnictwo, oszustwo, zlodziejstwo jeszcze wieksze niz w Polsce. Jak niewalczysz, to bedziesz upokorzonym niewolnikiem, a jak walczysz, to cie wywala. Jesli twoja sytuacja sie powtarza, to powiedz im to

2018-03-06 08:40:58

Odp

 

RE:CZUJĘ SIĘ OSZUKIWANY-UPOKORZONY PRZEZ FIRMĘ POŚREDNICZĄCĄ

Witam Pana, z reguły tak jest w firmach które wypożyczają pracowników. Ale są też reguły które obowiązują te firmy, mianowicie wolno im maksymalnie przedłużyć umowę trzy razy następna musi być na okres nieograniczony. Jeżeli planuje Pan pozostać i pracować w Niemczech na dłużej to radzę złożyć CV bezpośrednio w firmie w której Pan aktualnie pracuje i wstąpić do Związków zawodowych należnych tej branży niezależnie od tego czy firma z którą ma Pan umowę ma siedzibę w Niemczech czy w Polsce. Składki są niewielkie a ma Pan pomoc prawną i w dodatku ubezpieczenie wypadkowe i inne udogodnienia. Mieszkam w Niemczech od 1987 roku i jak to mówią trochę już tutaj przeżyłem i widziałem. Pozdrawiam Marian

2018-03-12 10:54:05

Marian


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt