chcę wyjechać

witam,

Zamierzam wyjechać na stałe do Niemiec z rodziną 40-45 lat, córka 16 lat. Czy dużym problemem jest znalezienie pracy, bez znajomości języka? Jak wygląda wynajęcie mieszkania? Czy lepiej jest żeby najpierw wyjechał tylko mąż, znalazł prace i mieszkanie, czy ryzykować i wyjechać całą rodziną? Czy korzystniej jest wyjechać do większego miasta czy może jakaś prowincja, myśleliśmy o Hannoverze. proszę o pomoc na udzielone pytania. pozdrawiam

2015-04-07 00:00:00

z rodziną do Niemiec jak to wygląda


Odpowiedzi:

 

RE:chcę wyjechać

lepiej żeby najpierw wyjechał tylko mąż

2015-04-07 00:00:00

 

RE:chcę wyjechać

Witam, widzę że jesteśmy w podobnej sytuacji:)) jest to ciężka sytuacja,ale my tak samo próbujemy " uciec" z tego chorego kraju. Mój mąż wyjechał w marcu, znalazł pracę, ja zamierzam wyjechać do niego w wakacje, a moją córkę postaram się ściągnąć po znalezieniu mieszkania na stałe i szkoły. Jesteśmy w podobnym wieku jak Pani rodzina i mam córkę w wieku 15 lat. Jednakże postawiliśmy wszystko na jedną kartę, więc musi się udać:) Powodzenia

2015-04-08 00:00:00

 

RE:chcę wyjechać

Witam,też postawiliśmy wszystko na jedną kartę,jedziemy do Essen

2015-04-10 00:00:00

 

RE:chcę wyjechać

Witam , Mój mąż chce wyjechać do Essen do pracy jako przewoźnik na autobusach, czy ktoś ma jakieś w zakresie tej pracy doświadczenie ? Jak to jest ? Chce abym później dojechala z 5 letnia córeczką ? Szczerze boję się , ( brak języka , przedszkole szkoła? jak to wszystko ogarnać ) Ktoś by mógł mi podać jakieś wskazówki czy tam się pchać. Ja w Polsce na ten moment mam stałe zatrudnienie dlatego nie jestem chętna , a mąż za to nie może znaleźć pracy w Polsce …

2019-12-18 09:06:14

Nicole F


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt