ALG II, social, +dodatki,zasilki

Mieszkamy z mezem i córka pol roku w niemczech. do tej pory dostawalismy social 420e i kindergeld 180e jak i pokrywali oplaty zwiazane z przedszkolem dziecka. Maz zarabia 1200e, ma umowe. Na poczatku 09.2015r zapisalam sie na spotkanie w sprawie kursu integracyjnego jezyka niemieckiego i automatycznie dostalam list ze od 1 stycznia 2016r bede miala status bezrobotnej i bede na ALG II. i teraz moje pytania...
1) czy dostajac zasilek bedac na ALG II moge starac sie o zasilek na mieszkanie i dodatek na dziecko?roznie na forach pisza.... Na jednej stronie przeczytalam o wysokosci tych zasilkow i:
"Wysokość świadczeń ALG II/Sozialgeld
Małżonkowie otrzymują po 328,- €.
Dzieci do ukończenia 6. roku życia otrzymuję 213,- €."
2) Czyli razem zasilek bedac na ALG II wyniesie 541e+ dodatek na mieszkanie ? wierzyc mi sie nie chce bo to calkiem sporo...jest tu na forum ktos kto byl w podobnej sytuacji i napisze ile mu przyznali?
3) Skoro na ALG II bede od 1 stycznia 2016r, zostaje mi sie jeszcze do konca tego roku 2015 zasilek socialny 420e? (sklada sie go co pol roku a wlasnie do konca 10.2015 musze zlozyc wniosek ktory bedzie przyznany od 11.2015 na kolejne pol roku) rozumiem ze automatycznie od stycznia 2016 kiedy bede dostawala zasilek dla bezrobotnych ALG II przestana placic social w wysokosci 420e ??- czy trzeba to gdzies zglosic czy automatycznie z zasilku socialnego od nowego roku przechodze na zasilek dla bezrobotnych?
4) Musze zakladac swoje konto bankowe czy wystarczy konto mojego meza?
5) Czy taki kurs jezyka niemieckiego jest pokrywany w 100%, rodzajow kursu jest sporo: te w normalnym trybie- dzienne, wieczorowe,jak i intensywne. Interesuje mnie intensywny ze wzgledu na czas-im szybciej tym lepiej:) wiec czy te pokrycie kosztow kursu tyczy sie tylko kursu w normalnym trybie nauki czy tez ten przyspieszony ??(bede skladala taki wniosek, jak i o zwrot kosztow dojazdu, nie stac mnie na oplacenie calego kursu, a nawet pokrycie polowy kosztow zwiazanyc z kursem byloby uciazliwe )
Kiedys rozmawiajac ze znajomymi a propo zasilkow powiedziano mi ze lepiej oplaca sie zlozyc wniosek o social-420e niz te wszystkie ddatki, ale teraz czytam i jestem ciekawa czy rzeczywiscie bedac na ALG II mozliwe jest dostawanie zasilku dla nas jako malzenstwa z dzieckiem w wysokosci 541e + ten dodatek mieszkaniowy...
Bardzo prosze o pomoc, bede baaardzo wdzieczna za wszystkie odpowiedzi.

2015-10-05 00:00:00

ALG II, social, +dodatki,zasilki


Odpowiedzi:


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt