imigracja-ile trzeba zarabiac by utrzymac rodzine?gdzie sie udac?

Witam wszystkich!
Moze ten temat juz był,ale wiadomo sytuacja kazdego jest inna. Ja mam do Was kilka pytan do Was i bardzo prosze o odpowiedz.
Otoz planuje wraz z mezem wyjechac na stale do Niemiec. Mąż własnie dostał prace w Niemczech i ma zameldowanie. Na razie jest to na okres probny. Jak juz on bedzie mial pewna chcemy razem wyjechac.
Mamy dwojke dzieci(2,5 roku i 8mies). Z racji maluchów na razie jestem z nimi w domu. Staramy sie tez o uzyskanie niemieckiego obywatelstwa,ale na dzien dzisiejszy go nie mamy.
Prosze, czy mozecie mi przyblizyc za ile taka 4 osobowa rodzina moze przezyc w Niemczech?
Czy cos dostane na dzieci-kindergeld?
Jak mozemy starac sie o mieszkanie i czy mozemy wogole bez obywatelstwa?
Czy mam isc do urzedu pracy?
Planuje niedługo wrócic do pracy,ale na poczatek musiałabym dzieci zaklimatyzowac. :)

Bardzo prosze o pomoc,od czego mam zaczac po przyjezdzie do Niemiec,gdzie sie udac?

Pozdrawiam goraco i z gory dziekuje.

2012-09-19 00:00:00

mk4


Odpowiedzi:

 

RE:imigracja-ile trzeba zarabiac by utrzymac rodzine?gdzie sie udac?

"Czy cos dostane na dzieci-kindergeld?
-A Pani maz nie pobiera jeszcze Kindergeld na dzieci? Jezeli pracuje w Niemczech to moze pobierac rodzinne w Niemczech ale warunek jeden-nie wolno pobierac pieniedzy w Polsce jednoczesnie.
"Jak mozemy starac sie o mieszkanie i czy mozemy wogole bez obywatelstwa?
-Jezeli Pani maz pracuje tutaj legalnie zarejestrowany to mozecie isc tak jak moja siostra do Stadtamt w miescie i pisac o przydzial mieszkania, byc moze dostaniecie socjal.
"Czy mam isc do urzedu pracy?
-Jezeli nie pracowala Pani tutaj to urzad pracy nic Pani nie da.Moze tylko to ze wysle na kurs niemieckiego za darmo.

"Planuje niedługo wrócic do pracy,ale na poczatek musiałabym dzieci zaklimatyzowac. :)
-Dzieci jezeli sa male pojda do niemieckiej szkoly tak jak syn mojej siostry.

2012-09-23 00:00:00

aneta72darmstadt

 

RE:imigracja-ile trzeba zarabiac by utrzymac rodzine?gdzie sie udac?

Dowcipna pani jest :)
Obywatelstwo sie dostaje po conajmniej 6 latach stalego pobytu przy wykazaniu dobrego zintegrowania sie(bardzo dobra znajomosc jezyka niemieckiego, niepobieranie swiadczen socjalnych, zakonczenie szkoly lub studiow na terenie niemiec) jak nie to praca bez zasilku i dobry niemiecki ale po 8 latach!

Jedzenie na 4osoby ok. 400-500€

kindergeld 184€ na dziecko, jesli dzieci jeszcze w polsce przebywaja to tylko 50%

a urzad pracy niepomaga tez kazdemu pierwszemu lepszemu nowemu obcokrajowcowi!

powodzenia

2013-01-20 00:00:00

Anonymus


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt