Jednoosobowa działalność gospodarcza

Witam. Jestem psychologiem. Przez kilka lat prowadziłam swoją praktykę w Polsce, jednak zdecydowałam się na wyjazd do Niemiec. Wiem już, że żeby być tu psychologiem muszę przejść procedurę uznania moich kwalifikacji. Jednak zastawiam się czy mogłabym bez tego otworzyć własną działalność gospodarczą i pracować wyłącznie we własnym gabinecie z polskim klientem. Czy jest to możliwe z punktu prawnego? Jakie są opłaty działalności (jakie składki i ile wynoszą)? Czy są jakieś ulgi przy pierwszej działalności, na początku? Jak by to wyglądało, gdybym zarabiała na tej działalności do 450 euro miesięcznie? Proszę o rzetelne informacje

2017-04-25 18:39:07

Psycholog dla Polaków


Odpowiedzi:

 

RE:Jednoosobowa działalność gospodarcza

bez uznania kwalifikacji raczej sie nie da.

2017-06-05 09:38:46

<

 

RE:Jednoosobowa działalność gospodarcza

Hallo, niestety tutaj jest to obwarowane duza iloscia podan i unaniem kwalfikacji, przy tym sa rözne rodzaje dzialalnosci- psychotherapia nalezy do tzw. Heilberufe - i jest tez zwiazana z uznaniami dokumentow, zameldowanie tego w urzedzie, poza tym jesli ma sie wlasna dzialalnosc to nie mozna pracowac na 450 Euro czyli Mini-Job, jesli jest innna praca i to jako dodatek, to tak, bo inacze od wlasnej dzialanosci trzeba dosc duzo odprowadzac (Kassa chorych, Rente, Ubezpieczenia itp) Troche jest to uzaleznione od tego, jak to sobie pani dokladniej wyobraza i w jakim zakresie czasowym? Pozdrowienia

2017-08-25 15:26:30

Fax


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt